Üstün performans, etkileyici yakıt ekonomisi

Modern teknolojinin bütün avantajlarından faydalanan ileri mühendislik ürünü motorlarımız; heyecan uyandıran, keyifli ve bir o kadar da verimli bir sürüş sunuyor. Bu da performanstan ödün vermeden yüksek yakıt verimliliğinin keyfini sürebilmek anlamına geliyor. Yeni Honda HR-V’de 130 PS gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 PS gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuluyor. Her iki motor da benzersiz bir sürüş deneyimi sunan altı vitesli manuel şanzımanla donatıldı.

Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor. Motorla uyum içerisinde çalışan otomatik şanzıman sayesinde konforlu ve akıcı bir sürüş elde ediliyor. Yeni Honda HR-V’de tüm motorlar Idle Stop (Start&Stop) teknolojisi ile donatıldı. Sistem, araç durduğunda motoru otomatik olarak durduruyor. Aracın hareket etmesi istenildiğinde motor otomatik olarak tekrar çalışıyor ve bu sayede yakıt tüketimi azalıyor. Bununla birlikte CO 2 salımı da azaltılıp 104 g/km* gibi oldukça iddialı bir değere çekiliyor.

Yeni Honda HR-V’de tüm motorlar Idle Stop (Start&Stop) teknolojisi ile donatıldı. Sistem, araç durduğunda motoru otomatik olarak durduruyor. Aracın hareket etmesi istenildiğinde motor otomatik olarak tekrar çalışıyor ve bu sayede yakıt tüketimi azalırken CO 2 salımı da 104 g/km* gibi oldukça iddialı bir değere indiriliyor.

Sürücü olarak sürüş esnasında farkı doğrudan hissetmeyebilirsiniz, ancak yakıt istasyonuna daha az uğrayacağınız kesin.